Kutluhan Türkdoğru - Türk Yazarlar - Hikaye, Hikayeler, Makaleler, Aşk Hikayeleri, Yaşanmış Hikayeler, Sevgi Hikayeleri, Efsane Hikayeleri, Duygusal Hikayeler, Dostluk Hikayeleri, Dini Hikayeler, İslami Hikayeler, Komik Hikayeler, Gerçek Hikayeler.- .::Hikaye, Masal ve Öykü Arşivi::.


Online
Ziyaretçi
3
 

Sitede Ara Webde Ara
Tüm Arananlar
 
 
 
Türk Yazarlar


---------------------------------------------------------------------------
Kutluhan Türkdoğru
İstanbul Ticaret Üniversitesi Hukuk Fakültesi 3.sınıf öğrencisi Kutluhan Türkdoğru ilk kitabı olan Belkıs’ı çıkardı.

Belkıs adlı bu ilk eserinde okuyucuyu gizemli bir yolculuğa çıkaran Yazar Kutluhan Türkdoğru, Türk tarihinin en fantastik ve merak edilen hükümdarı olan Fatih Sultan Mehmed’in Manisa’daki şehzadelik günlerinin de ele alındığı bu romanda, 7 tepeli şehre farklı bir bakış açısı getiriliyor ve pek çok tarihi ve dini şahsiyet, Süleyman Peygamber’in düşmanı olan İzebel adında çok güzel bir kadın ile yaşadığı kavga üzerinden kurgulanıyor. Mustafa Kemal Paşa’nın da dahil olduğu bu kurguda,mistik ve gotik ögeler ağır basıyor... Özellikle fantastik kurguya meraklı olanların dikkatini çekecek biçimde ilerleyen konu, okuyucuyu tarihi bir yolculuğa çıkarırken, Süleyman ile Belkıs arasında yaşanan taht meselesi üzerine okuyucuyu odaklıyor.
Fatih Sultan Mehmed’in çok farklı bir şekilde ele alındığı bu hikayede, incil ve mitolojik kökenli çok sayıda tasvir de sergileniyor. Hikayede, soru işaretinin noktasına dikkat çekilirken, gönlünün mabedinde yitip gidebileceğini düşünen Süleyman’ın, Belkıs’a yönelik olan belirgin iz’i takibe alması çarpıcı bir dille ele alınıyor.

Başta Tim Burton ve Francis Ford Coppola hayranlarının, İngiliz ve Amerikan edebiyatı hakkında bilgisi olanların ve bu bölümün öğrencilerinin, fantastik kurgu sevenlerin ve mistik ve de dini ögelerle ilgilenenlerin dikkatini çekecek bir niteliğe sahip bu psikolojik-gerilim tarzında olan bu romana yönelik, kültür bakanlığı tarafından da talepte bulunulmuştur.

Türkiye Barolar Birliği’nin resmi internet sayfasında da tanıtımı yapılan bu romanın yazarı Kutluhan Türkdoğru, Mustafa Kemal Atatürk, Fatih Sultan Mehmed ve Hazreti Süleyman ile alakalı roman yazan ülkemiz tarihindeki en genç roman yazarı ünvanına sahip.


SAYGI VE SEVGİLERİMLE

KUTLUHAN TÜRKDOĞRU

Ekleyen: kutluhan türkdoğru - 01.06.2014 - 126 Okuma - 0 Yorum
« Önceki Sonraki »
Bu Hikaye Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?
 
Bu Hikaye İçin Yorum Yapılmadı. İlk Olmak İster misin?
İsminiz
E-Mail
Yorum
Guvenlik Kodu: c7929 lütfen güvenlik kodunu girin.
 
.

Türk Yazarlar
Kutluhan Türkdoğru
Orhan Pamuk
Abdullah Cevdet Kimdir Ha
Abdülhak Hamit Tarhan Ki
Necip Fazıl Kısakürek Kim
Tüm Türk Yazarlar
 
 
Copyright © 2007 SiirveHikaye.com Her Hakkı Saklıdır. SiirveHikaye | Hikaye Arşivi | Bize Ulaşın
0.0656 saniyede üretildi. //V3.1

Dostlarımız: Buraya sığmayacak kadar çoktur, fakat hepsi gönlümüzdedir. 
Link Değişimleri Başka Bir Sayfada Gösterilmektedir. Sayfaya gitmek için TIKLAYIN