günce - Çocuk Hikayeleri - Hikaye, Hikayeler, Makaleler, Aşk Hikayeleri, Yaşanmış Hikayeler, Sevgi Hikayeleri, Efsane Hikayeleri, Duygusal Hikayeler, Dostluk Hikayeleri, Dini Hikayeler, İslami Hikayeler, Komik Hikayeler, Gerçek Hikayeler.- .::Hikaye, Masal ve Öykü Arşivi::.


Online
Ziyaretçi
3
 

Sitede Ara Webde Ara
Tüm Arananlar
 
 
 
Çocuk Hikayeleri


---------------------------------------------------------------------------
Günce
NEDEN GÜNCE TUTACAKMIŞIM1 Nisan Çarşamba

Sevgili günce,
Seni bana teyzem hediye etti. Güncenin önemini annemden öğrendim. Nasıl mı?
Anlatayım:
Annem hamileyken farklı tarihlerde dört defa beni rüyasında görmüş. Okumayı öğrendiğimde güncesini okumam için bana verdi. Öncelikle çok okunaklı ve güzel yazısı dikkatimi çekti. Ben de onun gibi güzel ve okunaklı yazı yazmak istiyorum. Bunu birlikte başaracağımızdan eminim. Günce tutarken tarih atmak da çok önemli. Annem saatin kaç olduğunu bile yazmış. Ben de yazacağım. Gördüğü rüyanın sonuna duygularını da yazmış. Ne kadar şanslıyım değil mi?
Yarın sana annemin beni rüyasında nasıl gördüğünü yazacağım. Şimdi uykum geldi. Seni seviyorum. İyi uykular.

2 Nisan Perşembe

Annemin ilk rüyası:
Beni ona bir kibrit kutusunun içinde vermişler. İşte bu senin oğlun demişler. Siyah gür saçlı, beyaz tenli, ela gözlü, pembe dudaklı, pembe yanaklı ve eli ayağı düzgün bir çocuk. Annem not yazmış: `Allahım, lütfen çocuğum sağlıklı, vatana, millete ve bana hayırlı bir evlat olsun.`
Annem, her zaman buna benzer dualar ediyor. Bu nedenden mi bilmiyorum! Her vakit evden çıkarken geç bile kalmış olsam mutlaka benim için dua et anneciğim diyorum. Annem, derslerimde başarı diliyor, kazasız belasız güzel bir gün geçirmemi söylüyor. Yanaklarımdan öpüyor. Bir de arkama vuruyor. Yine geç kaldın diyor. Biliyor musun? Gecikme huyumu hiç sevmiyorum. Bunu annemle birlikte yeneceğiz. Ona söz verdim. Yarın sana ikinci rüyayı yazacağım. Şimdi dişlerimi fırçalamaya gidiyorum. Sonra uyuyacağım. Uyumadan önce dişlerimizi fırçalamamız çok önemli biliyorum.
Hoşça kal canım güncem.

3 Nisan Cuma

İkinci rüya:
Doktor, ultrasonda annemin karnında ki bebeği göstermiş, “Bu senin bebeğin, oğlun.” Annem ekrana bakmış. `Ne güzel bebek! Şimdi bu güzel bebek benim mi? İnanamıyorum! Bu dünyanın en güzel bebeği.` demiş.
Bir de çok küçük bir yazıyla not yazmış. N’olur oğlum uzun boylu olsun. Koltuğunun altında kalayım. Bak buna çok güldüm. Laf aramızda annem kısa boylu. Ben onun boyuna yetiştim bile. Bu gecelik de bu kadar. Yarın üçüncü rüyayı yazacağım. Şimdi pijamalarımı giymem gerek. Annem, yatarken pijama giymemiz sağlığımız için çok önemli diyor.

4 Nisan Cumartesi

Merhaba;
Neden geç kaldım sana yazmaya bil bakalım! Bugün cumartesi. Biliyorsun. Annem, kek, börek, poğaça yapmış. Meyve suyuyla birlikte getirip verdi. Hani parmaklarını yersin denir ya... Çok güzel olmuş, çok! Onu öpücüklere boğdum.

Üçüncü rüyayı yazacaktım. Biliyorum. Unuttum sandın değil mi? Hiç unutur muyum?

Annem yolda yürüyormuş. Ben karşıdan gelirken koşuyor, düşüyor, kalkıyor, tekrar koşuyormuşum. “Anne, anne!” diyormuşum. Annem bu rüyaya çok üzüldüğünü yazmış. O gün sürekli karnını okşamış. Moralini düzeltmek için güzel müzikler dinlemiş. Aynanın karşısına geçmiş, burnuna bakmış. Annemin burnu çok güzel. Benim burnum da kendininkine benzemesini istiyormuş. Burnum annemin burnuna benziyor, biliyor musun? Annem,“Yatmadan önce elimizi, yüzümüzü sabunlayalım, ayaklarımızı yıkayalım, havluyla kurulayalım. Rahat uyuruz.”diyor. Ben yapıyorum. Arkadaşım Oğulcan yapmıyormuş. Annesi çok üzülüyor. Odası çok kötü kokuyormuş. Ayrıca yatak takımı çok çabuk kirleniyormuş. Bu da sağlık için çok zararlıymış.
Sana yazmak yediğim kurabiyeler kadar güzel. Öptüm.

5 Nisan Pazar

Bu gün çok güzel bir hikâye kitabı okudum. Ne mi anlatıyor?
Bir kız çocuğunun günlüğünü. Şaşırmadın değil mi? Bunu artık birçok çocuk yapıyor.
Dördüncü rüyayı anlatayım da rahatla.
Annem yolda hızlı hızlı yürüyormuş. Ben ona doğru koşarak gelirken, “Anne ben senin oğlunum, oğlunum.” diyormuşum. Kollarımı açıyormuşum, annem de kollarını açıyormuş. Birbirimize sımsıkı sarılmışız.
Annem, benim doğmamın beşinci günü güncesine not yazmış. Rüyamdaki çocuğun aynısını doğurdum diye.
Sevgili Günce;
Sana yazdıkça yazasım geliyor. Biz ikimiz, çok iyi bir ikili olduk. Gülücüğünü ve öpücüğünü aldım. Ben de seni öpüyorum. Şimdi gideceğim, annemi de öpeceğim. İyi geceler dileyeceğim. Gizemli bir gülücük atacağım. Sence anlayacak mı? Anlayacak anlayacak diyorsun!
Hoşça kal...
. FATMA KOŞTAN

Ekleyen: fatma koştan - 25.11.2008 - 5662 Okuma - 7 Yorum
« Önceki Sonraki »
Bu Hikaye Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?
 

İsminiz
E-Mail
Yorum
Guvenlik Kodu: 80ea0 lütfen güvenlik kodunu girin.
 
.

Çocuk Hikayeleri
Organlarin DeĞerİ
Kayip Çocuk
Gölgesiyle Yarışan Tay
Çöp Tenekesi
Günce
FirÇala DİŞlerİnİ ŞÜkrÜ
Anne GÜvercİn
Dürüstlük
Tohum
Babamin YaptiĞi Bİsİklet
Bayan Danışma
Zamanını Beklersek
Minik Elin Kocaman Yüreği
Elif'in Korkusu
Gİzemlİ Orman
PadİŞah Ve Hİzmetkarlari
Parola
Dünyanın 7 Harikası
Yavru Köpek Sevgisi
Marifetli Çocuk
Tüm Çocuk Hikayeleri
 
 
Copyright © 2007 SiirveHikaye.com Her Hakkı Saklıdır. SiirveHikaye | Hikaye Arşivi | Bize Ulaşın
0.0811 saniyede üretildi. //V3.1

Dostlarımız: Buraya sığmayacak kadar çoktur, fakat hepsi gönlümüzdedir. 
Link Değişimleri Başka Bir Sayfada Gösterilmektedir. Sayfaya gitmek için TIKLAYIN